Konca Kuriş’siz 25 Kasım olur mu?

umut tarafından

Muhammed Cihad Ebrari

-25 Kasım 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde kadın özgürlüğü mücadelesine öncülük eden ve Mirabal Kardeşler olarak tanınan 3 kız kardeş öldürüldü. Daha sonra 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü olarak ilan edilir.

-Bugün Konca Kuriş’in adı nerelerde, kimler tarafından anıldı ya da anıldı mı bilmiyorum. Ama hakkıyla anılmayacağını, anılmadığını biliyorum. Oysa Mirabal Kardeşler’in bu topraklardaki karşılığı Konca Kuriş’tir.

-“İslam düşmanı ve laik-feminist Konca Kuriş, Allah ve Kuran-ı Kerim karşıtı fiilleri ve söylemleri nedeniyle, Hizbullah savaşçıları tarafından kaçırılarak üslerimizde sorgulanmıştır.” şeklindeki (IŞ)İD’imsi bir açıklamayla, Hizbulkontra tarafından kaçırılan Kuriş’in işkenceler ardından katledildiği öğrenildi.

-Kuriş’in katilleri 2011 yılında zaman aşımından dolayı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar, zafer edasıyla konuşmalar yaptılar, yurtdışına kaçtılar ve örgütlerinin başına geçirildiler. Katillerinin kayıt altına aldığı işkenceli sorgu ve itiraf(!) görüntülerini polis bile izleyememiş! Kayıtlara yayın yasağı konuldu.

-Konca Kuriş’in resimlerini bugüne kadar sadece Cumartesi Anneleri’nin ve Barış Anneleri’nin ellerinde gördüm. Yine zamanında kendisinin de yakın temasta…

View original post 393 kelime daha